INSTYTUT AKCJI KATOLICKIEJ DIECEZJI TARNOWSKIEJ – INFORMACJE-ANKIETA

+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Szanowna Pani/Pan Prezes

Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

Przekazujemy informacje o czekających nas wydarzeniach, zapraszając do licznego w nich uczestniczenia.

1. DIECEZJALNY MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY W NOWYM SĄCZU

Na niedzielę 6 października 2019 roku zapraszamy wszystkich członków POAK naszej diecezji do Nowego Sącza na Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczniemy Eucharystią pod przewodnictwem księdza biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża w sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu o godz. 14.00, a następnie wyruszymy ulicami miasta w kierunku sanktuarium św. Rity, aby z radością głosić Ewangelię rodziny. W obliczu podważania fundamentów wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej niezwykle ważna jest odważna i jednoznaczna afirmacja tych wartości, szczególnie, że w tym samym dniu zgłoszono marsz równości. Dlatego tak bardzo ważna jest nasza obecność na marszu.

1. POSIEDZENIE RADY INSTYTUTU AKCJI KATOLICKIEJ DIECEZJI TARNOWSKIEJ

W sobotę 9 listopada 2019 roku zapraszamy wszystkich prezesów POAK z diecezji tarnowskiej na posiedzenie Rady Instytutu. Bardzo proszę podejść do tego spotkania odpowiedzialnie i obowiązkowo. W przypadku braku możliwości przybycia prezesa, prosimy o wytypowanie zastępstwa. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 9.00 w katedrze tarnowskiej pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Diecezji Tarnowskiej Leszka Leszkiewicza. Bezpośrednio po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie w auli Jan Pawła II przy katedrze tarnowskiej. W trakcie spotkania możliwe będzie uregulowanie należności wobec Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, nabycie książek i materiałów formacyjnych na 2020 rok, a także biuletynów i nowego statutu.

Program spotkania:

1. Słowo Księdza Asystenta Diecezjalnego.
  2. Sprawozdanie z działalności Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej za 2019 rok.
  3. Sprawozdanie finansowe za 2019 rok.
  4. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.
  5. Plan pracy na 2020 rok.
  6. Sprawy bieżące i wolne wnioski.

1. NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA PATRONALNE ŚWIĘTO AKCJI KATOLICKIEJ

Dla wyrażenia jedności z Biskupem Tarnowskim oraz podkreślenia kościelnego charakteru stowarzyszenia, w niedzielę 24 listopada 2019 roku o godz. 10.30 podczas Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej w Tarnowie, Akcja Katolicka w sposób szczególny odda cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkich członków AK wraz z pocztami sztandarowymi. Prosimy poinformować Asystenta Parafialnego, którego zapraszamy do koncelebry. W szczególny sposób zapraszamy Panią/Pana Prezesa POAK. Przed Mszą Świętą o godz. 9.00 w auli Jana Pawła II obok katedry odbędzie się spotkanie, podczas którego będzie można nabyć materiały formacyjne i biuletyny oraz wysłuchać konferencji.

1. SPRAWOZDANIE I PROGRAM DZIAŁANIA POAK

W załączeniu przesyłamy formularz sprawozdania z działalności POAK za 2019 rok (od listopada 2018-października 2019) oraz plan działania na nowy rok kościelny 2019/2020. Są one także dostępne na stronie internetowej. Wypełnione i zatwierdzone sprawozdanie wraz z planem działania prosimy podpisać przez prezesa oraz asystenta parafialnego i przesłać do biura DIAK lub złożyć na spotkaniu Rady Instytutu AK DT w terminie do 30.11.2019 roku. W załączeniu przesyłamy także projekt ramowego programu działania AKDT na 2020 rok.

1. PEREGRYNACJA RELIKWII ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Trwa peregrynacja obrazu i relikwii naszego patrona, świętego Jana Pawła II. Zachęcamy wszystkich członków Akcji Katolickiej do wspólnej modlitwy i uczestnictwa zgodnie z harmonogramem w tych uroczystościach. Niech członkowie POAK w danym dekanacie, spotykają się na wspólnej modlitwie w poszczególnych POAK, by to wydarzenie nawiedzenia było prawdziwym przygotowanie do jubileuszu 25 lecia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Szczęść Boże!

Asystent Kościelny                                                  Prezes Instytutu
Akcji Katolickiej Diecezji,Tarnowskiej                        Akcji Katolickiej Diecezji,Tarnowskiej
Ks. dr hab. Jan Bartoszek                                       mgr Robert Rybak