Akcja Katolicka na Kalwaryjskich Dróżkach

21 września 2019r. członkowie POAK w Barcicach wspólnie z ks. Stanisławem Dziekanem i parafianami wyruszyli  na pielgrzymi szlak do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej przed cudownym obrazem. Następnie z przewodnikiem zwiedzaliśmy sanktuarium. Po indywidualnej modlitwie przed cudownym obrazem  wyruszyliśmy z panem Jerzym-kalwaryjskim przewodnikiem  na  Dróżki  Pana Jezusa. Przy pięknej słonecznej pogodzie rozważaliśmy mękę naszego Pana.  W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na krótko w Wadowicach, gdzie odwiedziliśmy Kościół, w którym został ochrzczony Karol Wojtyła . W tym wyjątkowym miejscu dziękowaliśmy  Bogu za Papieża Polaka.

Matko Boża Kalwaryjska Króluj nam, By nas nigdy nie zwyciężył żaden kłam.
W naszych sercach, naszych domach i rodzinach,
Maryjo zawsze z nami i bą przy nas.

Anna Jakubowska