Uroczyste obchody święta św. Wojciecha – Nowy Sącz 30 kwietnia 2019r.(Zdjęcia)

OBCHODY UROCZYSTOŚCI ŚW. WOJCIECHA – PATRONA POLSKI I PATRONA AKCJI KATOLICKIEJ W POLSCE.
Nowy Sącz  30 kwietnia 2019 r.

Sławny w męczenników gronie,
Wojciechu Polski Patronie:
Za twe prace i cierpienia,
Przyjmij od nas dziękczynienia.

30 kwietnia br. w Bazylice św. Małgorzaty odbyły się uroczyste obchody święta św. Wojciecha – patrona Polski oraz patrona Akcji Katolickiej w Polsce. W Sanktuarium Przemienienia Pańskiego na wspólnej modlitwie zgromadzili  się członkowie Akcji Katolickiej z Sądecczyzny oraz wierni. Zebranych w świątyni  powitał kustosz Sanktuarium  Ks. dr Jerzy Jurkiewicz.   Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył   i  Słowo Boże wygłosił ks. dr Jan Bartoszek –  Asystent Kościelny  Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

„Co jest w życiu cenne i ważne?  Patron dnia dzisiejszego św. Wojciech wiedział co jest w życiu najcenniejsze. Często w życiu się gubimy, za wszelka cenę dążymy do sukcesu. Współczesny człowiek pragnie być kimś, trwa wyścig,  aby jak najszybciej osiągnąć sukces, aby zaistnieć. Pogoń za karierą była  św. Wojciechowi obca. Co się stanie jeżeli to co jest najważniejsze nie będzie w naszym życiu na pierwszym miejscu?  Nieuporządkowane życie członka Akcji Katolickiej rozbija wspólnotę. Święty Wojciech to świadek jedności Kościoła. Każdy członek Akcji Katolickiej, powinien być człowiekiem jedności, scalenia, a nie dzielenia. Droga do jedności nigdy nie była łatwa. Wpatrując się w postać św. Wojciecha uczmy się trwać przy Bogu, uczmy się żyć w prawdzie” – powiedział kaznodzieja. Po mszy świętej odśpiewaliśmy pieśń „Boże coś Polskę. Modlitewne spotkanie zakończyliśmy ucałowaniem relikwii.

Święty Wojciechu, gorliwy sługo Chrystusa,
                  Święty Wojciechu, wierny naśladowco Chrystusa,
                           Módl się za nami

Anna Jakubowska
                                                                                      Sekretarz DIAK

.Uroczystość św. Wojciecha, Nowy Sącz 30 kwietnia 2019r. Zdj. Maria Dąbrowska, Bożena Kwitowska, Antoni Szyszka.