Peregrynacja relikwii św. o. Pio. Parafia św. Heleny – Nowy Sącz

Peregrynacja relikwii św. o. Pio w Parafii św. Heleny w Nowym Sączu, a jej przebieg będzie następujący:

1. Rozpoczęcie

Peregrynacja rozpocznie się 20 marca 2019 r. o godz. 18.00 uroczystą Mszą św. w kościele. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich, którzy zapisali się na listę przyjmujących relikwie św. o. Pio oraz wszystkich czcicieli. Po mszy św. relikwie zabiera do domu pierwsza rodzina z listy.

2. Przyjęcie relikwii i modlitwa

Znak relikwii obecnych w domu rodziny, w miejscu gdzie rodzina mieszka i żyje na co dzień, jest przejawem żywej obecności św. o. Pio pośród nas i gestem zaproszenia Go jako honorowego członka rodziny. Dlatego relikwie należy otoczyć stosownym szacunkiem, przenosić uroczyście i z godnością, dołożyć wszelkich starań by relikwiarza nie uszkodzić ani nie pobrudzić. Na przyjęcie relikwii św. o. Pio należy w domu przygotować godne miejsce. Odpowiedni stolik powinien być nakryty białym obrusem. W miarę możliwości można umieścić niewielki bukiecik kwiatów.

Do relikwii dołączony jest modlitewnik, który może stanowić pomoc w wypraszaniu łask za wstawiennictwem św. o. Pio. Zachęcamy aby w modlitwie brali udział wszyscy członkowie rodziny. Bardzo prosimy, aby ten dzień był rzeczywiście dla rodziny takim czasem rodzinnego święta, rekolekcji, a przede wszystkim czasem głębszej i wspólnej modlitwy. Niech św. o. Pio ożywi naszą miłość do Boga i Matki Najświętszej, odnowi naszą wiarę i miłość w rodzinach, w sąsiedztwie i w naszej parafii, a przede wszystkim w sercach każdego z nas.

3. Przekazanie relikwii do następnego domu ma następujący przebieg:
– kolejna rodzina z listy (lub jej przedstawiciele) przychodzi w wyznaczonym dniu, na godz. 19.00, do domu, w którym przebywają relikwie (adres można znaleźć na liście)
– wszyscy uczestniczą w krótkiej wspólnej modlitwie na pożegnanie relikwii
– każdy po kolei podchodzi by ucałować relikwie
– następna rodzina zabiera relikwie do swojego domu na 24 godziny
– po przyniesieniu relikwii do domu wypada wspólnie odmówić modlitwę na przywitanie

4. Zakończenie peregrynacji (12 maja 2019 r.)

Ostatnia rodzina z listy przynosi relikwie na mszę św. wieczorną o godz. 18.00 do kościoła.