Spotkanie Seniorów w kościele parafialnym p.w. NMP Królowej Polski w Ostrowie

„Razem we wspólnocie trwajmy w radości Bożego Narodzenia”

20 stycznia 2019 r. już czwarty raz seniorzy zarówno samotni jak i małżeństwa, które ukończyły 70 lat życia z naszej parafii mogli spotkać się w atmosferze jeszcze świąt Bożego Narodzenia. W tym roku organizatorem spotkania oprócz Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej była dyrektor Publicznej Szkoły im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie Pani Maria Wielgus. Spotkanie rozpoczęło się wspólną  Eucharystią  w intencji wszystkich Seniorów  w kościele parafialnym p.w. NMP Królowej Polski w Ostrowie, której przewodniczył ks dr Jan Bartoszek asystent diecezjalny Akcji Katolickiej wraz z proboszczem Józefem Rusanrczykiem dekanalnym asystentem Akcji Katolickiej. W wygłoszonej homilii ks. dr Jan Bartoszek podkreślał jak wielką rolę w naszej wierze odgrywa Maryja, która wszędzie towarzyszyła Jezusowi i Jego uczniom. Ewangeliści oprócz cudu w Kanie Galilejskiej nie odnotowują jej wypowiedzi ale podkreślają Jej obecność …”i była tam Matka Jego. Ona tam była…”

Koncelebrans zachęcał, aby podczas tych niedomagań jakie często niesie ze sobą upływający czas wieku dojrzałego zwracać się z ufnością do Maryi, która nigdy nikogo nie opuszcza w potrzebie. Stale wstawia się za tymi, którzy się do Niej uciekają u Swojego Syna. Na koniec przypomniał postawę i myśli Ojca Świętego Jana Pawła II . Akcentował słowa Jana Pawła II że naród, który nie opiekuje się dziadkami i nie szanuje ich, nie ma przeszłości, bo nie ma pamięci, stracił ją.

W oprawę liturgii włączyli się Poseł RzP Pan Kazimierz Moskal oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ostrowie Pani Maria Wielgus. Psalm zaśpiewały dziewczynki Z Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Druga część uroczystości odbyła się w Szkole Podstawowej pod hasłem „Razem we wspólnocie trwajmy w radości Bożego Narodzenia”. W pięknej scenerii i miłej świątecznej atmosferze, po Okolicznościowej modlitwie i połamaniu się opłatkiem wspólnie zasiedliśmy do świątecznego obiadu. Po wspólnym posiłku oraz miłych pogaduszkach przy domowym cieście i kawie, dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Ostrowie przedstawiły bardzo ciekawa inscenizację  pt. „Pisk białego orła”. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Wszyscy ze wzruszeniem obserwowali mistrzowską grę małych ale jakże utalentowanych aktorów. Inscenizacji towarzyszył chórek pod kierunkiem Pani Joanny Lisek.

W kolejnej części ks. proboszcz Józef Rusnarczyk zainicjował wspólne śpiewanie kolęd. Nasi drodzy radni gminy Ostrów zakupili dla wszystkich książeczki z kolędami. Po śpiewie kolęd była też możliwość wspólnych tańców, czy chociażby zabaw z chusteczką haftowaną.  Czas upłynął wszystkim bardzo szybko. Z łezką w oku żegnaliśmy się….mając nadzieję, że po nikim nie zostanie za rok puste miejsce przy stole…..

Serdecznie dziękujemy naszym drogim gościom a zarówno sponsorom tej uroczystości Posłowi RzP Panu Kazimierzowi Moskalowi, Wójtowi Gminy Ostrów Panu Grzegorzowi  Ożogowi (honorowy patronat), Pani Jadwidze Łomnickiej Dyrektor GCKiS w Ostrowie z/s w Kamionce (honorowy patronat), władzom powiatu ropczycko-sędziszowskiego (honorowy patronat), sołtysowi sołectwa Ostrów Pani Barbarze Cwanek, Radnym Gminy Ostrów: Panu Kazimierzowi Kłak, Panu Grzegorzowi Czaja, Panu Robertowi Kołodziej.

Dziękuję również  Panu Robertowi Rybakowi prezesowi DIAK w Tarnowie, który modlił się wspólnie z nami i trwał z nami we wspólnocie.  Podziękowania również należą się wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej a także całemu parafialnemu oddziałowi Akcji Katolickiej w Ostrowie oraz Dziewczęcej Służbie Maryjnej.

Alina Gryboś POAK w Ostrowie