Zaproszenie na pielgrzymkę wszystkich członków POAK z rodzinami do Starego Sącza na 18 maja 2019r

DIECEZJALNY INSTYTUT AKCJI  KATOLICKIEJ  DIECEZJI  TARNOWSKIEJ

33-100 Tarnów, ul. Legionów 30,  tel. 14  631 73 47

 + Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Szanowna Pani/Pan Prezes, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

 

Zgodnie z przyjętym planem działania Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej pragniemy poinformować wszystkich członków Akcji Katolickiej naszej diecezji oraz asystentów parafialnych i dekanalnych o najważniejszym wydarzeniu jakie czeka nasze stowarzyszenie w najbliższym czasie. Otóż pragniemy zaprosić wszystkich członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, tak zwyczajnych jak i wspierających, wspólnie z rodzinami na pielgrzymkę międzydiecezjalną do Starego Sącza w sobotę 18 maja 2019 roku. Rozpoczniemy nasze spotkanie formacyjne o godz. 9.30 przy Ołtarzu Papieskim. O godz. 11.00 weźmiemy udział we Mszy Świętej koncelebrowanej wraz z księżmi asystentami, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi JE Ksiądz Biskup Andrzej Jeż Pasterz Diecezji Tarnowskiej.

Pielgrzymką tą rozpoczniemy przygotowania do jubileuszu 25 – lecia istnienia Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej po reaktywacji w 1995 roku. W tym dniu przypada 99 rocznica urodzin naszego Patrona świętego Jana Pawła II. Tym wydarzeniem rozpoczniemy w naszej diecezji peregrynację obrazu i relikwii świętego Jana Pawła II po parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Peregrynację zakończymy rok później, w roku jubileuszu, 18 maja 2020, w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, w parafii błogosławionej Karoliny Kózkówny w Tarnowie. W ten sposób złączymy dwie daty i dwa miejsca związane z naszym Patronem, które mogą stanowić swoistą klamrę nawiedzenia obrazu i relikwii Świętego w POAK.

Planowane wydarzenie będzie wymagało również pewnego nakładu środków finansowych. W związku z tym Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej na posiedzeniu w dniu 25 stycznia 2019 roku podjął decyzję o zbiórce środków finansowych na to wydarzenie. Od JE Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza otrzymaliśmy relikwie świętego Jana Pawła II, zleciliśmy także wymalowanie obrazu naszego Patrona. Ponadto do wykonania zlecony został relikwiarz. Przygotowano harmonogram peregrynacji w poszczególnych POAK oraz książeczkę peregrynacyjną. Sugestią Zarządu jest dodatkowa jednorazowa zbiórka minimum 2 złote od członka POAK. Zwracamy się z wielką prośbą do wszystkich członków Akcji Katolickiej naszej diecezji o wpłaty na ten cel przelewem na konto Akcji Katolickiej lub w biurze. Za zrozumienie potrzeb i dar serca serdecznie dziękujemy.

Ponadto zwracamy się z prośbą, aby do Starego Sącza organizować wyjazdy autokarowe z poszczególnych parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy także młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którą prosimy zaprosić do wspólnej modlitwy. Wszystkie POAK, które posiadają swój sztandar, prosimy o wystawienie pocztu sztandarowego. Osoba organizująca wyjazd autokaru proszona jest o zgłoszenie grupy pielgrzymów do biura AK DT do 30 kwietnia 2019 roku. Plan naszej pielgrzymki został dołączony do pisma.

Już dzisiaj zwracamy się do wszystkich członków POAK Diecezji Tarnowskiej o modlitwę w intencji tego wydarzenia, by przyniosło dla Akcji Katolickiej stokrotne owoce. W Starym Sączu będziemy się modlić w intencji poszczególnych POAK, za naszego Pasterza Biskupa Andrzeja, biskupów pomocniczych, asystentów parafialnych i dekanalnych, a także w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej oraz działającego w ramach Akcji Katolickiej Uniwersytetu Jana Pawła II. Pragniemy także aby to wydarzenie przyczyniło się do ożywienia działalności wszystkich POAK Diecezji Tarnowskiej.

Szczęść Boże!

  

         Asystent Kościelny                                              Prezes  Instytutu Akcji Katolickiej
Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej                              Diecezji Tarnowskiej                                  

         Ks. dr Jan Bartoszek                                                       mgr Robert Rybak

 

„Otwórzcie drzwi Chrystusowi”
św. Jan Paweł II

PROGRAM PIELGRZYMKI AKCJI KATOLICKIEJ DIECEZJI TARNOWSKIEJ
Z UDZIAŁEM ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ I PRZEMYSKIEJ
DO STAREGO SĄCZA – 18.05.2019R.

9.30 – Przyjazd i zawiązanie wspólnoty przy Ołtarzu Papieskim
10.10 – Słowo powitania wypowiedziane przez asystenta AK DT ks. dra Jana BARTOSZKA
10.15 – „Jan Paweł II – droga do świętości” wykład Ks. Prałat Sławomira ODERA,
             postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Jana Pawła II
11.00 – Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią JE ks. bpa Andrzeja JEŻA,
Pasterza Diecezji Tarnowskiej

12.30 – Agapa
13.15 – Program słowo-muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II
13.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
14.00 – Zakończenie spotkania. Realizacja własnego programu.

Święty Janie Pawle II – Patronie Akcji Katolickiej w Polsce, módl się za nami.

.

Komentowanie jest wyłączone