Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Szczepanowicach wspólnie z młodzieżą zorganizował drogę krzyżową w intencji naszej Ojczyzny w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W piątek 9 listopada 2018 roku rozpoczęliśmy Eucharystią w kościele parafialnym, a następnie udaliśmy się odprawiając drogę krzyżową na cmentarz wojskowy znajdujący się w przysiółku Granice. Modlitewną wspólnotę tworzyli licznie zebrani parafianie. O bezpieczeństwo na trasie zadbała OSP Szczepanowicach. Na cmentarz zanieśliśmy zapalone znicze i odmówiliśmy apel pamięci oraz modlitwę różańcową za zmarłych poległych za wolność naszej Ojczyzny.

Boże coś Polskę …. Za Twe ołtarze zanosim błaganie, Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!

RRybak