KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA NA ULICACH MIAST ŚWIATA 28 września 2017 r. (czwartek) , godz. 15.00

Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, skupia tysiące ludzi  na  całym świecie.

Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej włącza się w tę międzynarodową inicjatywę zespołu „Iskra Bożego Miłosierdzia” z Łodzi. 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, o godz. 15.00 uczestnicy akcji stają na skrzyżowaniach ulic swoich miast i przy wiejskich drogach. Odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, modlą się za siebie, za swoją miejscowość i za cały świat. Koronkę można poprzedzić krótkim uwielbieniem i prośbami, aby wyraźnie podkreślić charakter Godziny Miłosierdzia.

W tym roku towarzyszą nam intencje:

1. Za  kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie:

„Powiedz moim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą” (Dz. 1521).

1. O pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów.
  2. Za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę i cały polski rząd.
  3. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Uwagi organizacyjno – porządkowe: należy wyznaczyć dowolną liczbę głównych miejsc w parafii (skrzyżowań, placów itd.) oraz przydzielić do każdego z tych miejsc jedną lub dwie osoby odpowiedzialne za modlitwę. Na każdym skrzyżowaniu powinny być przynajmniej 2 osoby rozpoznawalne dzięki planszy z napisem „Jezu, ufam Tobie”. Wszyscy wierni powinni być wcześniej poinformowani o miejscach modlitwy.

Uczestnicy akcji podczas modlitwy stoją na chodnikach – nie blokując i nie tamując ruchu drogowego. O planowanej akcji należy pisemnie powiadomić Policję, Straż Miejską oraz Wydział Dróg  i Transportu.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.iskra.info.pl

Zgłoś swoją miejscowość do udziału w wydarzeniu „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”:

BK

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab