PIELGRZYMKA AK Z PARAFII MBNP w WOLI RZĘDZIŃSKIEJ WADOWICE – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA 8 lipca 2017 r.

W letni, wakacyjny sobotni poranek udaliśmy się do naszej Matki na Kalwaryjskich Dróżkach w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Pielgrzymkę, jak zawsze  rozpoczęliśmy modlitwą, Były też ciepłe słowa organizatora Janusza Góreckiego i pozdrowienia od Duszpasterzy i Przyjaciół, którzy zapewniali nas o modlitwie i pamięci. Zawiązaliśmy rodzinną wspólnotę mówiąc sobie nawzajem „Dobrze, że Jesteś”. Z nadzieją i radością w sercach udaliśmy się w drogę autokarem, którym kierował brat Dariusz.

Do Maryi udaliśmy się śladami Jej wielkiego czciciela św. Jana Pawła II. W jego rodzinnym domu w Wadowicach mogliśmy poczuć atmosferę jego lat dziecięcych, młodości, historię Jego powołania do Kapłaństwa aż do Stolicy Apostolskiej. Każdy mógł sobie przypomnieć Jego ważne słowa podczas niezapomnianych pielgrzymek do Polski, zobaczyć pamiątki z różnych okresów Jego życia i posługi. Piękny, poświęcony wizerunek Świętego towarzyszył nam w dalszej drodze do Kalwarii Zebrzydowskiej. W drodze otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmieci Księdza Janusza Skrzypka, który odszedł do Domu Pana po ciężkiej chorobie. Modlitwie za jego duszę towarzyszyła nadzieja w Miłosierdzie Boże.

W Kalwarii Zebrzydowskiej nasze spotkanie z Matką rozpoczęliśmy od udziału w uroczystej Mszy Świętej, również w naszej intencji. Później pod przewodnictwem brata Waldemara podążyliśmy śladami tajemnic życia Maryi i Jej Syna Dróżkami Kalwaryjskimi. Wśród piękna natury każdy mógł w swoim sercu rozważać tajemnice życia Maryi, jej oddanie i zaufanie, przez Nią zdążać do Jezusa. Każdy mógł zawierzyć swoje życie z jego codziennymi radościami, troskami, lękami i bólem.

Czas bardzo szybko minął, zakończyliśmy tę wspaniałą wizytę u Matki, pełni sił i zapału będziemy pielgrzymować po drogach codzienności, zwykłych spraw i obowiązków.

Z całego serca dziękuję za cudowne chwile i możliwość wspólnego z Wami Pielgrzymowania i za zorganizowanie tej pięknej pielgrzymki, Januszowi Góreckiemu – Prezesowi Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej parafii MBNP w Woli Rzędzińskiej. Do zobaczenia na kolejnym Naszym szlaku pielgrzymowania.

Bożena   Korus
z parafii Maksymiliana Kolbego w Tarnowie