Udział w Koronacji Matki Bożej Fatimskiej Akcji Katolickiej z Dekanatu Pustków Osiedle

04.06.2017 r. o godz. 8.30 wyruszył autokar z parafii Ostrów k/Dębicy na uroczystość koronacyjną do Tarnowa z przedstawicielami Akcji Katolickiej oraz kilkoma osobami z parafii wraz z dekanalnym asystentem Akcji Katolickiej dekanatu Pustków Osiedle Józefem Rusnarczykiem, proboszczem parafii. Po drodze zabieraliśmy kolejnych pielgrzymów: przedstawicieli Akcji Katolickiej z: Skrzyszowa, Paszczyny, Pustkowa Osiedla, Nagoszyna oraz przedstawicieli parafii Pustków Wieś i Brzeźnica. W tych ostatnich dwóch parafiach nie zostały utworzone jeszcze parafialne oddziały Akcji Katolickiej.

Podczas krótkiej drogi,  ksiądz Józef Rusnarczyk zawiązał wspólnotę włączając wszystkie parafie do odmawiania różańca. Po przybyciu na miejsce na placu koronacyjnym znaleźliśmy dogodne miejsca siedzące na wprost ołtarza głównego. Od godz. 9.30 do godziny 11.00 uczestniczyliśmy w skupieniu w modlitewnym czuwaniu. Uroczysta msza święta wraz z koronacją figury Matki Bożej Fatimskiej była dla nas wszystkich niesamowitym przeżyciem. Pomimo trwania dłuższego czasu na otwartej przestrzeni podczas słonecznej i upalnej pogody, każdy z nas, napełniony modlitwą, orzeźwiony lekkim powiewem wiatru, szczęśliwy wracał do autokaru. Byliśmy przekonani, że to Duch Święty chciał nas w Swoje Święto umocnić.  Przy autokarze Pan kierowca czekał już na nas z pachnącą, pyszną kawą. Panie z Akcji Katolickiej z Ostrowa zaprosiły na wspaniałe, domowe ciasta. Podczas kawy nie zabrakło rozmów między członkami poszczególnych oddziałów Akcji. Członkowie parafialnych oddziałów  dekanatu zwrócili się do przedstawicieli parafii Brzeźnica i parafii Pustków Wieś o zainicjowanie rozmów z proboszczami w celu utworzenia takich oddziałów u nich w parafii. O wsparcie poprosiliśmy księdza wikariusza z parafii Brzeźnica, który z nami pielgrzymował.

W drodze powrotnej odśpiewaliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia pod kierownictwem Ks. Piotra Świerczka. Dekanalny asystent ks. Józef Rusnarczyk podziękował wszystkim przedstawicielom parafii za wspólną modlitwę i wspólnie spędzony czas, również zachęcał przedstawicieli wspomnianych dwóch parafii do rozmów z proboszczem na temat utworzenia parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej. Pani Marzena Sokołowska-Andreasik prezes dekanatu Pustków Osiedle podziękowała za zorganizowanie pielgrzymki  ks. Józefowi Rusnarczykowi oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspólnego wyjazdu, zapewniła też przedstawicieli parafii Brzeźnica i Pustków Wieś, że wszyscy chętnie służymy pomocą.

Żegnając się życzyliśmy sobie kolejnych, akcyjnych, wspólnych wyjazdów.

Alina Gryboś POAK Ostrów