Ostatnie wydarzenia w POAK w Chomranicach

W kwietniu członkowie POAK zrealizowali trzy działania, które przyczyniły się do pogłębienia więzi z Panem Bogiem, a także ze wspólnotą parafialną. W Wielki Piątek adorowaliśmy Chrystusa w Grobie Pańskim. W liturgiczną uroczystość Św. Wojciecha uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, włączając się w liturgiczną oprawę. Po Mszy Świętej  wraz z Kapłanami, Siostrami Karmelitankami posługującymi w naszej parafii oraz przedstawicielami poszczególnych grup parafialnych spotkaliśmy się na ” wojciechowej agapie”.

W dniu 29 kwietnia Akcja Katolicka zorganizowała pielgrzymkę z okazji Roku Św. Brata Alberta. W pielgrzymce uczestniczyli członkowie POAK wraz z Księdzem Asystentem, Siostra Karmelitanka od Dzieciątka Jezus oraz parafianie w liczbie 48 osób. Na trasie pielgrzymki znalazły się :

• Igołomia – Muzeum Świętego Brata Alberta, gdzie w kaplicy domu zakonnego uczciliśmy relikwie Świętego i błogosławionej Bernardyny, a następnie Siostra Albertynka w bardzo ciekawy sposób przedstawiła życiorys Adama Chmielowskiego późniejszego Św. Brata Alberta – człowieka dobrego jak chleb oraz zachęcała nas do modlitwy za nienarodzone dzieci, rodziny i kapłanów.
  • Sanktuarium Świętego Jana Pawła II – uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą współkoncelebrował ks. Stanisław Pachowicz, modląc się za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II za Akcję Katolicką i pielgrzymów. Następnie zapoznaliśmy się z historią tego sanktuarium w bardzo interesujący sposób przedstawioną przez Ks. Przewodnika.
  • Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – w tygodniu Miłosierdzia Bożego mieliśmy możliwość pogłębienia tajemnicy Miłosierdzia poprzez uczestnictwo w prelekcji prowadzonej przez Siostrę ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, koronce do Bożego Miłosierdzia i prywatnej modlitwie.

Przybliżenie drogi do świętości Brata Alberta – człowieka dotkniętego Bożym Miłosierdziem oraz nawiedzenie sanktuariów:  Świętego Jana Pawła II – orędownika Miłosierdzia i Świętej Siostry Faustyny dało naszej wspólnocie parafialnej siłę do podążania drogą w stronę Boga.

Maria Jabłońska
Prezes POAK Chomranice