Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Grybowie uczcił 100 rocznicę objawień fatimskich

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zorganizował konkurs pt. ,,Maryja króluje w moim sercu-100 rocznica objawień fatimskich”. Celem konkursu było uczczenie setnej rocznicy objawień fatimskich oraz wzbudzenie refleksji nad siłą i znaczeniem modlitwy różańcowej oraz wezwaniami Maryi do modlitwy, pokuty i nawrócenia.

Konkurs  przebiegał w dwóch kategoriach. Klasy 0- VI miały za zadanie wykonanie różańca dowolną techniką, zaś uczniowie gimnazjum pisali rozważania różańcowe.

Efektem konkursu jest  wystawa prac zamieszczona w naszej bazylice.

Podczas pierwszego w tym roku nabożeństwa Fatimskiego modlono się treścią rozważań przygotowanych przez uczennicę klasy II a Gimnazjum w Grybowie Oliwię Machaczek, której praca zdobyła I miejsce. Podczas następnych nabożeństw Fatimskich będziemy korzystali z kolejnych nagrodzonych prac.

Barbara Machaczek
Prezes POAK w Grybowie

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Grybowie wynagradza Niepokalanemu Sercu Maryi

Członkowie  POAK  rozpoczęli od maja  i będą kontynuowali do października prowadzenie  adoracji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, w każdą pierwszą sobotę miesiąca.