Plenerowa Droga Krzyżowa – 22.03.2024

Panie, nawróć mnie, a będę nawrócony,
podnieś mnie, a wstanę,
daj swego światła, a przejrzę,
pozwól mi być człowiekiem na miarę mojego powołania,
na miarę nieba, które zostało mi wysłużone na krzyżu.
Nawróć mnie, Panie, a wrócę do Ciebie,
Złe dni moje zamień na dobre …

Tradycyjną Drogą Krzyżową w plenerze przeszliśmy w piątek, 22 marca. W tym roku trasa został wydłużona, wiodła od kapliczki Matki Bożej na posesji państwa Pruchnickich do krzyża na placu kościelnym. Na 14 wbitych krzyżach zawisły ilustracje Męki Pana Jezusa, namalowane przez uczniów szkoły podstawowej.
Nabożeństwo rozpoczął ks. proboszcz, natomiast kolejne, bardzo aktualne na obecny czas, wymowne i głębokie rozważania odczytali członkowie Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej: Irena Klich, Maria Puła, Teresa Budowska, Beata Wójcik, Stanisław Pikul, Jan Wójcik, Leokadia Szwajkosz, Anna Partyńska, Barbara Michalczyk, Jan Bąba, Czesław Podosek, Anna Warzecha, Andrzej Pikul, Jacek Wójcik, Barbara Białkowska i Kazimiera Wąż.
Drewniany krzyż nieśli przedstawiciele różnych stanów: ojcowie, matki, rodzice, młode małżeństwa, Akcja Katolicka, Rada Parafialna, Nadzwyczajni Szafarze Komunii św., ministranci i lektorzy, dzieci klas I – III, uczniowie klas IV – VI, młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klas VII-VIII, osoby po stracie bliskich, zelatorzy róż różańcowych, policja i straż pożarna. Ta ostatnia grupa zadbała o nasze bezpieczeństwo podczas przejścia drogą (dwa samochody policyjne i jeden wóz strażacki).
W plenerowej Drodze Krzyżowej wzięło udział około 200 parafian.