Spotkanie Rady Dekanalnej dekanatu Dąbrowa Tarnowska

Coroczne wiosenne spotkanie Rady Dekanalnej dąbrowskiego dekanatu miało miejsce 13 marca br. Tradycyjnie gościliśmy u asystenta dekanalnego ks. Bogdana Więcka w Smęgorzowie. Po wspólnej modlitwie złożyliśmy życzenia imieninowe marcowym solenizantom: Bożenie, Bogdanowi oraz dwóm Józefom. Życzenia wzmocnił śpiew pieśni „Wszystkiego dobrego życzymy, życzymy”.
Kolejnym punktem było omówienie zadań zamieszczonych w planie pracy Rady Dekanalnej, opracowanej m.in. w oparciu o program działania DIAK. Uczynił to prezes Rady Andrzej Łoboda. Na podkreślenie zasługują planowane pielgrzymki dla członków i sympatyków Akcji: trzydniowa śladami bł. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego (czerwiec) oraz 1-dniowa po ziemi dąbrowskiej i świętokrzyskiej (wrzesień). Utrzymana pozostaje comiesięczna adoracja w ramach Godziny Świętej w poszczególnych parafiach dekanatu oraz wrześniowy udział Akcji we Mszy św. w intencji Ojczyzny podczas odpustu w Odporyszowie.
Zebranie zakończyła codzienna modlitwa członka Akcji i kapłańskie błogosławieństwo.

Irena Klich
Rada Dekanalna Dekanatu Dąbrowskiego