Pielgrzymka do Św. Józefa 19.03.2024 r.

„Bo z pracy rąk swoich będziesz pożywał,
 szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie”

To hasło tegorocznej pielgrzymki do Św. Józefa – patrona naszego Stowarzyszenia, a także patrona i opiekuna rodzin, przedsiębiorców i ludzi pracy.
W swej nieskończonej miłości Bóg obdarowuje każdego człowieka talentami, aby mógł się rozwijać i żyć najlepiej jak to możliwe tu na ziemi – to dotyczy także pomnażania dóbr, którymi człowiek może się dzielić, pełniąc tym samym dobre uczynki.
Kto był w Ziemi Świętej, mógł się przekonać jak wielkiego wysiłku i samozaparcia wymagało bycie cieślą wśród piasków pustyni i skał.
Święty Józef jest doskonałym przykładem jak przez pracę nad sobą, można rozwijać otrzymane talenty. Opanowanie rzemiosła pozwala mu na utrzymanie rodziny – Maryi i Jezusa, a przez służbę innym wzbogaca swoją wspólnotę, w której mieszka.
Jak przekazuje nam ewangelista św. Jan: „I mówili: Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i Matkę my znamy?” .
Bóg do wypełnienia Swojej woli wybiera Józefa, gdyż wie, że Jezus będzie miał dobry przykład jak być pracowitym, uczciwym i sumiennym w pracy, w codziennym życiu. To jak każdy z nas wykorzystuje otrzymane talenty od Boga w dużej mierze zależy od nas samych. Warto zadać sobie pytanie: Z jaką gorliwością pracujemy nad sobą? Jak pracujemy dla dobra swojej rodziny? Czy rozwijając otrzymane talenty, umiem dzielić się dobrem w swojej wspólnocie?
Pielgrzymując do Św. Józefa w Luszowicach, wsłuchując się w hasło przewodnie i niosąc własne intencje, mamy również okazję po raz kolejny ukazać naszym dzieciom u kogo szukać pomocy i wstawiennictwa w codziennej pracy.

Zapraszamy do odprawienia nowenny 10 – 18 marca przed uroczystością Św. Józefa z intencją:
„O łaskę wytrwania w pracy nad sobą”

NOWENNA POWIERZENIA RODZINY WSTAWIENNICTWU I OPIECE ŚW.JÓZEFA

Program pielgrzymki (dla grupy z Nowego Sącza):
14:45 – wyjazd z parkingu przy ul. Obrońców Narwiku (naprzeciw Kauflandu)
15:00 – zbiórka uczestników na parkingu przy kościele parafialnym w Wielogłowach
17:00 – Msza św. odpustowa w kościele parafialnym w Luszowicach
ok. 18:30 – wyjazd z Luszowic
Koszt pielgrzymki: ok. 40 zł/osobę (w zależności od liczby uczestników).

Zapisu można dokonać:
e-mail: obroncy.rodziny@gmail.com
– pod nr tel. 519 169 797 (16:00-18:00)