Zapraszamy na „Procesję Wojciechową” do Bochni 23 kwietnia br.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w parafii świętego Pawła Apostoła w Bochni jest organizatorem obchodów Patrona Polski i Patrona Akcji Katolickiej w Polsce, świętego Wojciecha dla Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z Diecezji Tarnowskiej.
Uroczysta „procesja Wojciechowa” z relikwiami świętego Wojciecha będzie miała miejsce w dniu Jego święta, 23 kwietnia 2024 roku we wtorek.

W związku z przygotowaniem posiłku dla uczestników procesji przez POAK św. Pawła w Bochni, proszę o zgłaszanie udziału do dnia 20 kwietnia 2024 roku.

procesji z relikwiami świętego Wojciecha w Bochni
23 kwietnia 2024 r.

Przebieg uroczystości:

godz. 17.00 – zawiązanie wspólnoty i rozpoczęcie nabożeństwa w bazylice świętego Mikołaja w Bochni.

godz. 17.15 – rozpoczęcie procesji z relikwiami świętego Wojciecha z bazyliki świętego Mikołaja w Bochni do kościoła świętego Pawła Apostoła w Bochni. Po drodze zostaną odprawione cztery stacje.

godz. 18.00 – Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem i homilią Ks. dra hab. Jana Bartoszka – Asystenta Kościelnego AKDT. Po mszy świętej nastąpi ucałowanie relikwii świętego Wojciecha.

godz. 19.10 – spotkanie wspólnotowe z posiłkiem dla członków Akcji Katolickiej w dolnym kościele świętego Pawła Apostoła w Bochni.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Robert Rybak
prezes DIAK