Parafialny Oddział Akcji Katolickiej pamięta o swoich chorych z ZOL Caritas w Grybowie

To już tradycja, gdy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Grybowie wraz ze swoim Asystentem kościelnym ks. Proboszczem, parafialną Caritas oraz grupą muzykującą udaje się do ZOL ,,Caritas” w Grybowie, by złożyć życzenia z okazji Światowego Dnia Chorego.
Każdego roku 11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 r. w 11-stą rocznicę zamachu na Jego życie, a 75-tą Objawień Fatimskich. Chcemy w tym dniu w sposób szczególny podziękować wszystkim, którzy troszczą się o chorych i pomagają im na co dzień. Ale przede wszystkim pragniemy modlitwą i śpiewem wnieść trochę radości i nadziei w codzienne życie Pensjonariuszy oraz podarować skromne, ale z sercem wykonane laurki przez dzieci z Parafialnego Przedszkola im. ,,Świętych Dzieci Fatimskich” i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. To też okazja, by wyrazić słowa uznania i podziękowania dla tych wszystkich, którzy opiekują się chorymi na co dzień i przychodzą z posługą duszpasterską.
 „Chorzy, słabi, ubodzy są w sercu Kościoła i muszą być także w centrum naszej ludzkiej uwagi oraz duszpasterskiej troski. Nie zapominajmy o tym!” – papież Franciszek.

Barbara Machaczek
Prezes POAK w Grybowie

Serdecznie dziękuję za pomoc Pani Krystynie L. i Pani Lucynie Góra z Kąclowej.