Dekanalne spotkanie opłatkowe w Królowej Górnej

W sobotę 27 stycznia br. w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Królowej Górnej odbyło się dekanalne spotkanie opłatkowe członków Akcji Katolickiej dekanatu Nowy Sącz – Wschód.
Królowa Górna. Obok członków tutejszego Parafialnego Oddziału AK wzięli w nim udział przedstawiciele stowarzyszenia oraz asystenci kościelni z parafii:  Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamionce Wielkiej, Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Nawojowej, Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, a także grono osób reaktywujących POAK w Boguszy. Mimo wyjątkowo niesprzyjającej aury, na spotkanie przybyło ok. 70 osób.
Mszy św. inaugurującej spotkanie przewodniczył proboszcz ks. Krzysztof Pasyk w koncelebrze z asystentem dekanalnym ks. Marcinem Baranem oraz asystentami parafialnymi: ks. Pawłem Nowakiem i ks. Michałem Dubasem.
W homilii ks. Pasyk nawiązując do czytań mszalnych  omawiał 4 rodzaje cudów dokonywanych przez Pana Jezusa, a były to wskrzeszenia, uzdrowienia, uwolnienia od złych duchów i cuda nad naturą.
Po Eucharystii zgromadzeni obejrzeli występ kolędniczy, po czym udali się na plebanię, by przy suto zastawionym wspólnym stole cieszyć się swoją obecnością, podzielić radościami i troskami, porozmawiać o już podjętych działaniach i planowanych zamierzeniach na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Gospodarze przygotowali dla wszystkich uczestników miłą niespodziankę – słodkości z przesłaniem. Przykładowa wylosowana sentencja brzmiała: „Przyszedłeś do wspólnoty, by znaleźć w niej szczęście, a pozostałeś, by innych uczynić szczęśliwymi” Jean Vanier.
Wspólne gromkie kolędowanie przy akompaniamencie akordeonisty dopełniło świątecznej atmosfery spotkania, na zakończenie którego prezesi zaproszonych POAK-ów wyrazili ogromną wdzięczność organizatorom, w szczególności proboszczowi ks. Krzysztofowi Pasykowi – asystentowi parafialnemu POAK i pani prezes Marii Wacławiak.

Bożena Kwitowska
Prezes POAK parafii MB Niepokalanej w Nowym Sączu