Spotkanie opłatkowe AK Dekanatu Dąbrowskiego

Na tegoroczne spotkanie opłatkowe dekanatu Dąbrowa Tarnowska zostaliśmy zaproszeni do Gruszowa Wielkiego w niedzielę, 14 stycznia. POAK z prezesem Martą Warias i asystentem parafialnym ks. proboszczem Markiem Synowcem byli gospodarzami uroczystości, którą rozpoczęła koncelebrowana Eucharystia pod przewodnictwem asystenta dekanalnego ks. Bogdana Więcka ze Smęgorzowa. Cieszyliśmy się także obecnością kapłanów: ks. wicedziekana Jana Panka z Olesna i ks. asystenta Stanisława Nakielskiego z Zalipia. Obsadę liturgiczną stanowili członkowie gruszowskiej Akcji Katolickiej.
Druga część naszego spotkania przebiegała w szkole podstawowej. Uświetniła ją kolędowym występem dziecięca schola parafialna. Serdeczne życzenia i dzielenie się opłatkiem, smaczny posiłek, wspólne kolędowanie oraz otrzymane upominki od organizatorów w postaci modlitewników „Różaniec z bł. rodziną Ulmów” i albumów „Ziemia Święta” od Rady Dekanalnej dopełniły całości wzruszającego wieczoru. Za możliwość spotkania się na początku Nowego 2024 Roku podziękowania organizatorom i uczestnikom opłatka złożył prezes Rady Andrzej Łoboda. To spotkanie opłatkowe stanowi preludium do dalszej pracy w szeregach stowarzyszenia w tym roku.

Irena Klich
Rada Dekanalna Dąbrowa Tarnowska