Podsumowanie pracy Akcji Katolickiej w Dekanacie Dąbrowskim

Koniec roku to czas różnych podsumowań. Właśnie takie spotkanie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się sobotę, 9 grudni 2023 r. w Smęgorzowie z udziałem członków Rady Dekanalnej i prezesów Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej dekanatu Dąbrowa Tarnowska.
Po wspólnej modlitwie najpierw złożono życzenia imieninowe niedawnemu solenizantowi – prezesowi Rady Andrzejowi Łobodzie. Potem prezes podsumował całoroczną pracę stowarzyszenia na poziomie dekanatu, omawiając dokładnie wszystkie podjęte inicjatywy, akcje i pielgrzymki, a było ich naprawdę sporo. Zebrani zostali także zapoznani z planowanym programem działania na 2024 rok.
Z kolei asystentowi dekanalnemu ks. Bogdanowi Więckowi ofiarowano nową stułę z wizerunkiem  Patrona Akcji św. Jana Pawła II oraz z logo stowarzyszenia.
Później odbył się wybór nowego Zarządu Rady Dekanalnej.
Pod koniec spotkania zebranych odwiedził św. Mikołaj, przekazując słodkie upominki. Na zakończenie ks. asystent udzielił wszystkim błogosławieństwa, ubrany w otrzymaną stułę.
Akcja Katolicka rozpoczęła w dekanacie 26. rok działalności dla dobra Kościoła i ludzi.

Irena Klich
Rada Dekanalna Dąbrowa Tarnowska