Konkurs na najpiękniejszą „Szopkę Bożonarodzeniową” rozstrzygnięty

W niedzielę 7 stycznia br., po Mszy św. o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród uczestnikom konkursu plastycznego na Szopkę Bożonarodzeniową.
Konkurs został ogłoszony przez Akcję Katolicką przy parafii św. Pawła Apostoła w Bochni i był adresowany do dzieci szkół podstawowych i przedszkoli. Zgłoszono 11 prac, wszystkie są prezentowane na zorganizowanej wystawie przy szopce ruchomej w naszym kościele. Szopki są piękne, pomysłowe, wykonane dowolną techniką i z wykorzystaniem dowolnych materiałów.
Autorom najlepszych prac komisja konkursowa przyznała I, II i III miejsce oraz wyróżnienia. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA

MIEJSCE 1 ex aequo

• Antonina Kaczmarczyk, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni
  • Jan Sokański, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni

MIEJSCE 2 ex aequo

• Joanna Klimek, klasa V, Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni
  • Jakub Golemiec, klasa IV, Szkoła Podstawowa nr7 w Bochni
  • Kornelia i Franciszek Stachelek, Kornelia klasa II i Franciszek klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni

MIEJSCE III ex aequo

• Szymon Raczyński, klasa II, Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni
  • Wojciech Raczyński, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni

WYRÓŻNIENIE

• Sebastian Gut, klasa 0, Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni
  • Sara Gut, klasa I, Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni
  • Lena Wełna, klasa III, Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni

KATEGORIA PRZEDSZKOLE

MIEJSCE 1

• Marcel Wełna, Przedszkole Grupa 5-latki „ Mały Odkrywca” w Bochni

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, które wręczył Ksiądz Proboszcz. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie do udziału w konkursie, dziękujemy za pielęgnowanie pięknej tradycji budowania szopek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które zachęcają do pracy twórczej, rozwijają uzdolnienia plastyczne, kształtują wrażliwość na piękno i dają dużo radości. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację konkursu.

/-/ Barbara Hałas
Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej