Nieczajna dla Ojca Świętego Jana Pawła II

Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia – znamienne hasło XXIII Dnia Papieskiego zmobilizowało, jak co roku, członków naszego POAK do przygotowania na niedzielę, 15 października, godnej oprawy tego święta. W kościele wykonaliśmy okolicznościową dekorację papieską, która posłużyła jako tło do występu dzieci i młodzieży z miejscowej szkoły podstawowej z montażem słowno-muzycznym. Część artystyczna z autorskim tekstem to dzieło nauczyciela szkoły, a zarazem członka Akcji. Dzień Papieski został wpisany w kalendarium wydarzeń Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie, stąd dwa dni później montaż został zaprezentowany dla społeczności szkolnej.
„Pontyfikat Jana Pawła II powinien trwać w nas, w Kościele i w świecie ze względu na wartości i przesłanie, które on przynosił. (…) Hasło Cywilizacja życia jest aktualne w kontekście rodziny, dzieci i młodzieży, ale także w kontekście wojny, która trwa i w każdej chwili grozi rozszerzeniem. Mówienie o cywilizacji życia wydaje się więc niezwykle ważne” –podkreślił kardynał Kazimierz Nycz. Mamy nadzieję, że POAK w Nieczajnej dołożył małą cegiełkę do cywilizacji życia.
Irena Klich
POAK Nieczajna