Jubileuszowa wdzięczność Bogu i Matce Bożej

W jubileuszowe obchody 25-lecia działalności Akcji Katolickiej dekanatu Dąbrowa Tarnowska wpisała się wdzięczność Bogu i Matce Bożej za otrzymane łaski, dar czasu i możliwości działania. Po dziękczynnej Eucharystii w Odporyszowie przyszedł czas na okazanie wdzięczności zmarłym asystentom parafialnych oddziałów i zmarłym członkom stowarzyszenia. W piękny sposób wyraził ją zarząd Rady Dekanalnej. We wrześniowe popołudnie członkowie Rady udali się z kwiatami i zniczami na cmentarze, aby w modlitwie polecić Bogu dusze zmarłych. Naszą modlitewną pamięcią objęliśmy pierwszego asystenta dekanalnego ks. prałata Jana Pietrykę (Luszowice), asystenta parafialnego ks. prałata Józefa Porembę (Dąbrowa Tarnowska) oraz prezes POAK Antoninę Węglowską „Tosię” (Szarwark). Pozostałych naszych zmarłych kolegów i koleżanki z Akcji także poleciliśmy miłosiernemu Bogu.
  Irena Klich
Rada Dekanalna