Zakończenie Sztafety w obronie JPII

W niedzielę 22 października 2023 roku, w tarnowskiej katedrze, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 została zakończona sztafeta modlitewna członków Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej w obronie świętości i dobrego imienia największego z rodu Polaków, Patrona Akcji Katolickiej, Świętego Jana Pawła II Wielkiego.

Mszy Świętej przewodniczył JE Ksiądz Biskup Andrzej Jeż, biskup tarnowski, w asyście kapłanów, między innymi Księdza dra hab. Jana Bartoszka Asystenta Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Akcja Katolicka rozpoczęła sztafetę w niedzielę 2 kwietnia 2023 roku i trwała ona nieprzerwanie we wszystkich 201 Parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej naszej diecezji. Był to czas modlitwy nie tylko członków POAK, ale całych wspólnot parafialnych oraz przypominania na nowo nauczania Świętego Jana Pawła II.
Na zakończenie tej sztafety modlitewnej przez dwa dni (20 i 21 października) modlił się Zarząd Diecezjalny stowarzyszenia. W dniu 20 października po modlitwie odbyło się posiedzenie Zarządu DIAK.

W imieniu Zarządu składam wszystkich członkom Akcji Katolickiej naszej diecezji podziękowanie, za przystąpienie do tej sztafety, życząc by nasz Patron Święty Jan Paweł II wypraszał dla nas potrzebne łaski i by ta modlitwa przyniosła nam stokrotne owoce.

Robert Rybak