Modlitewne czuwanie dla św. JP II w Nieczajnej

Akcja Katolicka w Nieczajnej wraz ze wspólnotą parafialną przejęła modlitewną sztafetę w sobotę, 3 czerwca 2023 roku. Modlitewne nabożeństwo rozpoczęliśmy o godz. 18.00, przed Mszą św., przed obliczem Papieża znajdującego się na jednej stronie „Akcyjnego” feretronu. Przed portretem świętego Patrona stanęła okolicznościowa dekoracja. Nabożeństwo wypełniły prowadzone przez członków POAK: modlitwa różańcowa, do której zaprosiliśmy prezesa Rady Dekanalnej Andrzeja Łobodę, litania do św. Jana Pawła, śpiew różnych pieśni, wśród których nie mogło zabraknąć „Barki”, modlitwa do Papieża z indywidualnymi prośbami wypowiedzianymi w ciszy przez każdego z uczestników. Odczytaliśmy także wskazaną katechezę środową „Nabożeństwo do Matki Bożej w życiu prezbitera”. Czuwanie zakończyliśmy Aktem oddania Akcji Katolickiej w Polsce św. Janowi Pawłowi II. Potem uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez asystenta parafialnego ks. proboszcza Stanisława Bielenia. W obsadę liturgiczną włączyła się prezes stowarzyszenia Barbara Białkowska. Zakończeniem naszej sztafety było odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.
Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża św. Jana Pawła II.

Irena Klich
sekretarz POAK Nieczajna