Sztafeta modlitewna w Dąbrówkach Breńskich

Oddział Akcji Katolickiej z naszej parafii włączył się w dniu 1 czerwca 2023 roku o godz.18:00 w obronę dobrego imienia Św. Jana Pawła II poprzez sztafetę modlitewną. W naszej parafii pw. Przemienienia Pańskiego sztafeta rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem Ks. proboszcza Wojciecha Prusa. Po zakończonej Eucharystii zgromadzeni odmówili różaniec w intencjach całej parafii, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, pokój na Ukrainie, o owocne przyjęcie darów Ducha Świętego przez młodzież bierzmowaną oraz o niebo dla wszystkich zmarłych. Litania do Świętego Jana Pawła II była kolejną modlitwą w sztafecie. Natomiast Aktem Oddania zawierzono Akcję Katolicką patronowi Św. Janowi Pawłowi II. Po zakończeniu uczestnicy nabożeństwa mieli czas na indywidualną modlitwę i rozważania w ciszy przed obrazem Patrona. Na zakończenie sztafety modlitewnej w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II odśpiewano Apel Jasnogórski oraz „Barkę”.
Razem z naszym oddziałem modlił się Andrzej Łoboda, prezes Rady Dekanalnej, co było wyrazem łączności z całym dąbrowskim dekanatem.
Marek Majka
Prezes AK Dąbrówki Breńskie