Spotkanie opłatkowe Dekanatu Dąbrowskiego

Akcja Katolicka z naszego dąbrowskiego dekanatu spotkała się na opłatku w niedzielę, 22 stycznia, o godz. 15.00. Gospodarzami spotkania był POAK z parafii w Smęgorzowie, na którego czele stoi prezes Jadwiga Kozłowska. Pierwszym punktem była Eucharystia celebrowana przez ks. Józefa Włodarczyka, z udziałem miejscowego POAK w obsadzie liturgicznej. Po Mszy św. nastąpił czas kolędowania z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych na ten dzień śpiewników. Później uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem. Miłym akcentem były upominki (słodycze i książeczki „Boże Narodzenie. Rodzinne Święta”). Prezes Rady Dekanalnej Andrzej Łoboda przedstawił program działania na 2023 rok, zapowiadając pielgrzymki, spotkania modlitewno-formacyjne oraz jubileusz 25-lecia działalności Akcji w dekanacie Dąbrowa Tarnowska. Ostatnim punktem było wspólne fotografie dla upamiętnienia spotkania pełnego ciepła i życzliwości oraz serdeczne podziękowania za smęgorzowską gościnność.