,,Opłatek dla Seniorów” w Mielcu

W dniu 21 stycznia 2023 r. odbyło się w naszej parafii ,,Spotkanie Opłatkowe Seniorów”. Po raz kolejny po 2 letniej przerwie spowodowanej pandemią, członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej wraz z księdzem proboszczem Januszem Kłęczkiem zorganizowali opłatek dla seniorów. Rozpoczęty został Mszą św. koncelebrowaną przez ks. proboszcza Janusza Kłęczka oraz ks. prałata Stanisław Jurka. Słowo Boże skierowane do seniorów wygłosił ksiądz proboszcz , podkreślając jak ważną rolę w życiu całej społeczności odgrywają osoby starsze, które pomimo niesprawności wieku starszego, licznych chorób i cierpienia z tego powodu, powinni dawać świadectwo wiary, tej prawdziwej zakorzenionej od pradziadów w naszych domach. Podkreślając na przykładzie,, Świętej Rodziny” oraz rodziców Marii- świętych Anny i Joachima, dziadków Jezusa, znaczenie rodziny w życiu każdego człowieka. To właśnie rodzice i dziadkowie wychowując swoje dzieci ,wnuki ,spełniają bardzo ważną rolę w religijnym ich wychowaniu. Bo kto jak nie dziadkowie uczą swoje wnuki pacierza, prowadzą do kościoła,uczą co ,,dobre a co złe”. Na zakończenie złożył życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.Bardzo ważnym momentem już tradycyjnie, było przyjęcie komunii świętej pod dwoma postaciami – chleba i wina.
Po Mszy św. w Domu Dziennego Pobytu JPII odbyło się składanie życzeń od zaproszonych gości, poczęstunek i wspólne kolędowanie przy harmonijce ustnej ks. prałata Stanisława Jurka. Niespodzianką był występ i kolędowanie z udziałem grupy kolędowej ,,Pleśnioki” z Pleśnej. Seniorzy aktywnie włączali się w kolędowanie, wyrażali swoje zadowolenie z mile spędzonego czasu.

Czesława Ortyl
prezes POAK