„Taki duży, taki mały może świętym być”.

Za nami kolejny- bardzo liczny w tym roku – Korowód Świętych, którego organizatorem byli: Szkoła Podstawowa nr 2, Parafia w Szczawnicy i POAK.
31X uczestnicy zebrali się w SP2 o godz.1630. Ks.Piotr Cierniak-czuwający nad całością wydarzenia rozpoczął spotkanie odczytaniem fragmentu z Pisma św. Apokalipsy o wielkiej rzeszy zbawionych stojących u boku królującego Baranka, po czym rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród dla uczestników konkursu plastycznego „Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce” – zorganizowanego w 40. rocznicę śmierci bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Każdy z kandydatów do świętości został opieczętowany, po czym uformowany korowód wyruszył w stronę kościoła.
Przemierzając drogę uczestnicy odmawiali różaniec, a zespół muzyczny ze SP2 pod kierunkiem nauczycielki Danuty Urban (akompaniującej na gitarze) śpiewał piosenkio tematyce religijnej, ubogacając śpiewem również Mszę św.,która była zwieńczeniem korowodu.
Przybliżanie postaci świętych jest dowodem na to, że nie były to jedynie postacie z kart książek, lecz ludzie tacy jak my (o czym pięknie powiedział ks. proboszcz Tomasz Kudroń
w homilii).

Nad całością wydarzenia czuwali przedstawiciele POAK, a nad bezpieczeństwem korowodu Straż Miejska i Straż Pożarna.
Cieszy fakt,że z roku na rok coraz więcej dzieci i młodzieży uczestniczy w tego typu wydarzeniu.
Elżbieta Ząbkiewicz

Zdjęcia z korowodu: