Modlitwa się za Ojczyznę i pokój na świecie

,, Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”
Jan Zamoyski

9 listopada br. z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wraz z młodzieżą z zespołu muzycznego ,,Synkopa” ze Szkoły Podstawowej w Siołkowej pod kierunkiem Pana Mariana Bergańskiego i dziećmi z Parafialnego Przedszkola im. Świętych Dzieci Fatimskich przygotował adorację religijno-patriotyczną. To już po raz siódmy modlimy się w intencjach Ojczyźnianych, a w tym roku w sposób szczególny przy relikwiach świętego Andrzeja Boboli – męczennika i Patrona Polski, o pokój w Ukrainie oraz o to, by nasz kraj dobry Bóg zachował od wojny. Część słowną jak zawsze przygotowała prezes naszego oddziału Barbara Machaczek, zaś oprawę muzyczną zespół ,,Synkopa” z Siołkowej. Wiersze o Ojczyźnie recytowały dzieci z przedszkola i młodzież szkolna.
W adoracji uczestniczyło wielu parafian oraz księża z Dziekanem Ryszardem Sorotą na czele. Po adoracji członkowie naszego oddziału Ania i Nina włączyły się w liturgię Mszy świętej.

Wiesław Machaczek
sekretarz POAK w Grybowie