Godzina Święta w Smęgorzowie

W pierwszy czwartek sierpnia (4 VIII), podobnie jak w ubiegłym miesiącu, mogliśmy jako członkowie Akcji Katolickiej dekanatu dąbrowskiego, w godzinach nocnych (23.00 – 24.00) czuwać przed Najświętszym Sakramentem podczas Godziny Świętej. Pan Jezus, objawiając się św. Małgorzacie Marii Alacouqe zażądał, by często przystępowała do Komunii Świętej, a przede wszystkim, by przyjmowała Go w pierwsze piątki miesiąca, a w nocy z czwartku na piątek uczestniczyła w Jego konaniu śmiertelnym w Ogrójcu. Sierpniowa Godzina Święta odbyła się w parafii Smęgorzów. To była piata z kolei modlitwa w różnych parafiach dekanatu (wcześniejsze to Olesno, Dąbrowa Tarnowska, Zalipie, Nieczajna). W adoracji wzięli udział również miejscowi duszpasterze: asystent dekanalny Akcji ks. proboszcz Bogdan Więcek i ks. Józef Włodarczyk. Modlitwa rozpoczęła się i zakończyła śpiewem pieśni eucharystycznych.

Irena Klich
Rada Dekanalna