Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

W dniach 17 i 18 czerwca 2022 roku, odbyła się pielgrzymka Akcji Katolickiej w Polsce na Jasną Górę do Królowej Polski.
Pierwszego dnia w sali papieskiej, odbyła się konferencja składająca się z dwóch wykładów:
1. ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz TChr – „Aktualnośd Wielkiej Nowenny Tysiąclecia błogosławionego prymasa Wyszyńskiego”
2. prof. dr hab. Grzegorz Kucharczyk – „Przedziwna i błogosławiona jednośd. Kościół i naród w myśli i dziełach bł. Prymasa Tysiąclecia”.
Następnie uczestnicy złożyli wiązankę kwiatów przy pomniku błogosławionego Prymasa Tysiąclecia, Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Modlitwie przewodniczył  JE ks. biskup Marek Mędyk Asystent Krajowy Akcji Katolickiej w Polsce. O 20.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, a o 21.00 w Apelu Jasnogórskim.  W sobotę członkowie Akcji Katolickiej przybyli ze wszystkich stron naszej Ojczyzny by uczestniczyć najpierw w rozpoczęciu pielgrzymki w katedrze częśtochowskiej, a nastepnie w uroczystej pielgrzymce przejść do klasztoru Jasnogórskiego. Przejście zabezpieczała diecezja tarnowska. Z naszej diecezji przybyło na Jasną Górę około tysiąca pielgrzymów. O 12.00 na Jasnej Górze uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył JE arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski.
Akcja Katolicka przybyła na Jasną Górę, by razem z błogosławionym Kardynałem Stefanem Wyszyńskim zawierzyć nasze stowarzyszenie i Ojczyznę Królowej Polski.

Wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymki niech Maryja wyprasza potrzebne łaski i otracza płaszczem opieki.

Robert Rybak

Komentowanie jest wyłączone