Niech już nie będzie więcej wojny

’’Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny’’.
św. Jan Paweł II

27 kwietnia 2022 r. w 8 rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Barcicach włączyli się w sztafetę modlitwy w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie za wstawiennictwem św. Andrzeja
Boboli i św. Jana Pawła II . Po wprowadzeniu relikwii św. Andrzeja Boboli modlitwę rozpoczęliśmy Adoracją Najświętszego Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie odmówiliśmy różaniec, modlitwy dziękczynne, przebłagalne, prośby i uwielbienia. Podczas trzygodzinnego czuwania rozbrzmiewały modlitwy przeplatane śpiewem i rozważaniami w duchu patriotycznym. Centralnym punktem modlitwy za Ojczyznę była Msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej Kędryna – Asystent Dekanalny Akcji Katolickiej. „Miłość Ojczyzny to pamięć o tych wszystkich, którym tak wiele zawdzięczamy. Wiele pokoleń pracowało, poświęcało się, tworzyło kulturę narodową, tworzyło ojczyste dzieje. Musimy być odpowiedzialni za obecny i przyszły kształt naszej Ojczyzny. Nie możemy się czuć zwolnieni od odpowiedzialności. Każdy na swoim miejscu, zgodnie ze swoim powołaniem i możliwościami powinien troszczyć się o dobro, o siłę, o sprawiedliwość w naszej ojczyźnie. Podejmujmy trud odpowiedzialności za przyszłość naszego kraju. Nieustannie się módlmy o pokój w naszej ojczyźnie i na świecie.Za wzór niech dla nas będzie wielki patriota św. Jan Paweł II i św. Andrzej Bobola”- powiedział .Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, zawierzając dzieło modlitwy Królowej Polski, św. patronom naszej Ojczyzny.

Anna Jakubowska
Prezes POAK