„Adoracja bez Granic” w Nieczajnej

Organizatorzy Wielkiej Pokuty, Różańca do Granic oraz Polski Pod Krzyżem zwrócili się do nas z kolejnym, bardzo ważnym zaproszeniem:

„Wojnę, która toczy się za wschodnią granicą odczytujemy jako wezwanie do nawrócenia, pokuty i modlitwy. Po raz pierwszy od wielu lat tak poważnie zagrożony jest pokój w Europie. Pragniemy w tej dramatycznej chwili zwrócić się do Chrystusa, Pana i Zbawiciela, wołając o zmiłowanie. Możemy „obudzić się”, otrząsnąć z letargu i razem z Matką Najświętszą, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, powiedzieć Bogu nasze: „TAK”. Możemy, wzorem mieszkańców Niniwy, podjąć dobrą decyzję o zwróceniu się do Boga, możemy, jako wspólnota Kościoła, podjąć pokutę i zacząć wołać o zmiłowanie. Jeśli padniemy tego dnia na kolana, będziemy pokutować i adorować Jezusa, Bóg obdarzy nas wielkimi łaskami. Nie możemy, po prostu nie wolno nam tego dnia przegapić”.

Wydarzenie „Adoracja bez Granic” zaczęło się w piątek, 25 marca, o godzinie 17:00 w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Polegało na 24-godzinnej, nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu. Z inicjatywy Akcji Katolickiej i Wspólnoty Modlitewnej, za przyzwoleniem ks. proboszcza, nasza parafia w Nieczajnej podjęła taką adorację po Mszy św. i trwała na niej do godz. 24.00. Członkowie obu grup utworzyli grafik dyżurów w kościele. Cała parafia włączyła się w to nocne modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, adorując samego Jezusa, naszego Pana i Zbawiciela. Do wspólnej modlitwy dołączył również prezes Rady Dekanalnej Akcji Katolickiej, pan Andrzej Łoboda z Dąbrowy Tarnowskiej.

„Najlitościwszy Ojcze, przez wzgląd na Twoje nieskończone Miłosierdzie, racz wysłuchać naszych modlitw i obdarzyć świat pokojem. Nie dopuść, Panie, do dalszego rozlewu krwi. Oddajemy się Tobie z całą ufnością. Amen”.

Irena Klich
POAK Nieczajna

 

Komentowanie jest wyłączone