Dzień Papieski w Nieczajnej Górnej

Bo nie zastąpi Ciebie nikt,
do światła otworzyłeś drzwi,
trafił Duch do naszych serc,
stał się cud, zniknął lęk…

Słowa wyśpiewanej podczas obchodów XXI Dnia Papieskiego piosenki dobrze oddają tegoroczne przesłanie „Nie lękajcie się”. Pandemia koronawirusa sprawiła, że przez prawie dwa lata mieszkańcem naszych domów stał się strach, lęk o nasze zdrowie i życie naszych bliskich. Dlatego słowa świętego Jana Pawła II, a jednocześnie hasło Dnia Papieskiego, są nam tym bardziej potrzebne.
Co roku mieszkańcy Nieczajnej mają możliwość wsłuchania się w papieskie nauczanie i przeżycie głębokiej refleksji w odniesieniu do przeżywanej codzienności poprzez wysłuchanie montażu słowno-muzycznego, wzbogaconego okolicznościową dekoracją. W niedzielę, 10 października, uczniowie klas II – VIII Szkoły Podstawowej im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki wystąpili dwukrotnie w kościele podczas Mszy Świętych. Kolejny występ odbył się we wtorek, 10 października, tym razem dla społeczności szkolnej. Uczniowie otrzymali także karty pracy z kolorowankami, krzyżówkami i wykreślankami o różnym stopniu trudności – aby w pamięć młodego pokolenia, które Papieża zna już tylko z przekazu, zapadło jak najwięcej treści z jego przesłania. Wzruszający montaż i dekoracja to autorskie dzieło członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej we współpracy z miejscową szkołą.

Posłuchajmy wierszowanego przesłania naszego Ojca Świętego:
Wy musicie od siebie wymagać
Choćby inni nie wymagali
Musicie trwać w dobrym stale
Choćby inni nie trwali

Musicie umieć wybaczać
Tym co są wobec Was winni
Musicie pilnie strzec wiary
I przekazywać ją innym

Musicie kochać wszystkich
Choć wszyscy kochać Was nie chcą
Musicie być przykładem