PROCESJA Z RELIKWIAMI ŚW. WOJCIECHA. NOWY SĄCZ 30 KWIETNIA

Od czterech lat w różnych regionach diecezji tarnowskiej Akcja Katolicka organizuje procesję z relikwiami św. Wojciecha – Patrona Polski i Patrona Akcji Katolickiej w Polsce, otrzymane od Prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka podczas III Kongresu AK DT 17 października 2015 roku.

„Abyście szli i owoc przynosili” (J 15,16) III Kongres AK DT VIII Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich –

W tym roku procesja „Wojciechowa” odbędzie się we wtorek 30 kwietnia w Nowym Sączu. Rozpocznie się Mszą św. w bazylice św. Małgorzaty.

Program uroczystości:
godz.18.00 – BAZYLIKA ŚW. MAŁGORZATY, Eucharystia koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią ks.dra Jana Bartoszka – Asystenta Kościelnego AKDT.

godz. 19.00 – po Mszy św. procesja z relikwiami św. Wojciecha wyruszy z bazyliki św. Małgorzaty do kościoła św. Kazimierza.

Po drodze zostaną odprawione cztery stacje.
Po wejściu do kościoła św. Kazimierza i odprawieniu IV stacji nastąpi ucałowanie relikwii św. Wojciecha, błogosławieństwo i rozesłanie.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy!