Duchu święty prowadź

Z modlitwą na ustach do Ducha Świętego rozpoczęliśmy Drogę Krzyżową.
Duchu Święty, Ciebie posłał nam Chrystus Pan, abyś nam przypomniał wszystko i nas oświecał. Prosimy, bądź z nami w czasie rozważania męki Pańskiej, abyśmy w Chrystusie na nowo odkryli swego Pana i Odkupiciela. Idąc za Tobą Chryste chcemy upodobnić się do swego Zbawcy. A napełnieni Tobą Duchu Święty, chcemy przynosić jak najlepsze owoce. W parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Porębie Radlnej miała miejsce droga Krzyżowa w terenie z inicjatywy członków Akcji katolickiej. Trasę wyznaczono tak by połączyła trzy wioski naszej parafii: Nowodworze, Radlną i Poręba Radlna.

Rozpoczęliśmy Mszą Św. w kościele parafialnym, a zakończenie miało miejsce na lapidarium. Miejscu gdzie wcześniej stał kościół a obecnie upamiętnia go krzyż. Przed błogosławieństwem Ks. Proboszcza na zakończenie prowadzący powiedział: Teraz Jezus zaprasza cię abyś odchodząc z tego miejsca nie zostawił Go za drzwiami swojego serca. Jeśli tylko zechcesz odpowiedzieć na Jego zaproszenie, to On pójdzie z tobą do sytuacji z pozoru bez wyjścia. Pomoże ci walczyć z tymi grzechami, z którymi ty już nie masz siły walczyć. Pomoże ci powstać z każdego upadku.

Lucyna Gawełczyk