Wykłady w ramach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II w Nowym Sączu

2   kwietnia  w Nowym Sączu odbyły się wykłady w ramach Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II. które poprowadził  ks. dr Jan Bartoszek

1. Jak Kościół troszczy się o młodzież?
2. Jak młodzież troszczy się o Kościół?

Na te pytania w oparciu o nauczanie  św. Jana Pawła II starał się dać odpowiedź  wykładowca. „ Jak świat światem i Kościół Kościołem, młodzież nieodmiennie zawsze i wszędzie – bez względu na czasy i okoliczności, mniej lub bardziej świadomie, niekiedy wręcz instynktownie – szuka i pragnie jednego: autorytetu. Przewodnika, który jej wskaże drogę życia”- powiedział.                                  Dla wielu takim przewodnikiem jest Jan Paweł II, który zwracając się do młodych 3-06-1997 r. w Poznaniu powiedział: „Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach waszego życia. Liczę na was. Liczę na wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi.”

Po zakończeniu wykładów słuchacze wraz z ks. dr Janem Bartoszkiem udali się  na płytę  Sądeckiego Rynku gdzie znajduje się pomnik św. Jana Pawła II- patrona Akcji Katolickiej.

Przy pomniku Świętego zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Papieża Polaka, odmówiliśmy Różaniec i Apel Jasnogórski. Minęło czternaście lat od momentu, kiedy św. Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. On jest z nami na inny sposób. My dzisiaj budujemy w dalszym ciągu historię Jana Pawła II poprzez pogłębianie Jego dziedzictwa, które nam zostawił.

Anna Jakubowska