Spotkanie kolędowe w dekanacie Nowy Sącz – Zachód.

„Dziecie nam się narodziło” – w dniu 5 stycznia br. odbyło się w parafii pw. Imienia NMP  w Chomranicach spotkanie kolędowe Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej z naszego dekanatu. Pomimo niesprzyjającej pogody, ku radości organizatorów, na spotkanie przybyli prezesi  i członkowie Akcji Katolickiej z parafii: Św. Heleny w Nowym Sączu i Niepokalanego Serca NMP w Marcinkowicach wraz  z księżmi asystentami oraz inicjatorzy utworzenia AK z parafii pw. MB Pocieszenia  w Trzetrzewinie.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą koncelebrowaną przez księży asystentów – Stanisława Pachowicza i Łukasza Pukło.

W drugiej części spotkania nie zabrakło życzeń noworocznych, kolędowania, wymiany doświadczeń związanych z realizacją zadań oraz przyjacielskich rozmów. Ks. Stanisław Pachowicz – asystent dekanalny AK omówił przebieg peregrynacji obrazu i relikwii Św. Jana Pawła II, zaproponował wspólne wyjazdy na uroczystości wynikające z kalendarza wydarzeń  Diecezjalnego Instytutu Akcji  Katolickiej.

Radość tego wspólnotowego spotkania niech towarzyszy nam każdego dnia , a jego owoce duchowe dają siłę w apostołowaniu.

Króluj nam Chryste!

Maria Jabłońska
                                                                                              prezes POAK w Chomranicach.