LITWA W PIGUŁCE – CZERWIEC 2019 ( informacja dla pielgrzymów )

Pielgrzymów, którzy zapisali się na pielgrzymkę na Litwę informujemy, że do 26 stycznia trzeba wpłacić zaliczkę w wysokości 300zł. Zaliczkę można wpłacać w biurze DIAK w Tarnowie ul. Legionów 30.

Dzień I- 22.06.2019

Wyjazd z Tarnowa ok. 4.00. Całodzienny przejazd w kierunku Wilna.
Dojazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Opcjonalnie można wyjechać wcześniej i w Augustowie zrobić dla grupy Rejs statkiem do Santkuarium Studzienniczne. W Sanktuarium odprawić Mszę Święta. Cena rejsu : 45 zł /os

Dzień II- 23.06.2019

Śniadanie. Zwiedzanie WILNA: Ostra Brama (kaplica i obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej), cerkiew św. Ducha, w którym pochowani są trzej pierwsi święci prawosławni na Litwie, klasztor bazylianów, kościół św. Kazimierza, ratusz (serce Wilna), dzielnica żydowska, kościół św. Ducha , Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się oryginał obrazu „Jezu, ufam Tobie”,  ul. Świętojańska (drukarnia J. Zawadzkiego / Wilno kolebka polskiego romantyzmu, ambasada Polski), Uniwersytet Wileński (tu studiował J. Słowacki, A. Mickiewicz, J. I. Kraszewski, Cz. Miłosz), Katedra św. Stanisława (nekropolia królów polskich). Wieża telewizyjna. Możliwość zorganizowania kolacji litewskiej z degustacją trunków. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień III- 24.06.2019

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy Litwy: Kościół św. Piotra i Pawła -„perła” wileńskiego baroku , wzgórze Trzech Krzyży  z której zobaczymy wspaniałą panoramę miasta, cmentarz Rossa. Następnie przejdziemy śladami św. Faustyny – domek na Antokolu i miejsce, gdzie był namalowany obraz Jezu, ufam Tobie. Następnie wyjazd na zwiedzanie Trok. TROKI – „perełka w koronie Litwy” – niewielka miejscowość 27 km od Wilna. Tu znajduje się średniowieczny zamek – rezydencja Wielkiego księcia Witolda.  Położony na wyspie jeziora Galve połączonej długim drewnianym mostem mocno strzeże swych tajemnic. Zamek odsłania zwiedzającym nie tylko piękno architektury, ale przede wszystkim arcydzieła kultury materialnej Wielkiego Księstwa Litewskiego. Zamek ma opinię najbardziej fotogenicznego w krajach bałtyckich. Spacer ul. Karaimską. Zakupy pamiątek na straganach w Trokach. Dla chętnych degustacja – kibiny z rosołem ( 6 euro). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.  Nocleg

Dzień IV- 25.06.2019

Śniadanie. Przejazd do KOWNA. Ruiny zamku z XIV w. (najstarsze ruiny zamku na Litwie) – gotycki kościół św. Jerzego – pomnik papieża Jana Pawła II, seminarium duchowne – plac ratuszowy (największy rynek na Litwie), dom Adama Mickiewicza, kościół Witolda (najstarsza świątynia Kowna) – Niemen (największa rzeka Litwy), katedra św. Piotra i Pawła (główna świątynia Kowna; jedna z największych na Litwie). Przejazd do DRUSKIENNIK, spacer po mieście podczas którego zobaczymy: kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej, Cerkiew Ikony Matki Bożej „Wszystkich Strapionych Radość”, Cerkiew św. Gabriela Zabłudowskiego, drewniana zabudowa willowa z przełomu XIX i XX wieku, dawne łazienki zdrojowe z 1894 roku, będące najstarszym budynkiem tego typu na Litwie.  Dojazd na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień V- 26.06.2019

Śniadanie, wykwaterowanie . Przejazd do KODNIA –  nawiedzenie sanktuarium z obrazem Matki Boskiej Kodeńskiej, zwanej też Królową Podlasia. Msza Święta. Następnie przejazd do miejsc zbiórek w godzinach wieczornych.

Codziennie przewidziana jest Msza Święta

Cena 1250 zł –  zawiera:

• transport autokarem klasy turystycznej – autokar podstawowy lub piętrowy
  • 3 noclegi w hotelu  *** w Wilnie
  • 1 nocleg w hotelu *** w Polsce
  • wyżywienie (4 śniadania i 4 obiadokolacje )
  • opiekę przewodnika – pilota z licencją
  • Ubezpieczenie, TFG

CENA NIE OBEJMUJE :
wszystkie opłaty związane z wejściami do zwiedzanych obiektów+ przewodników miejscowych
– koszt ok. 25 euro – cena do potwierdzenia w 2019 r.
Obiadu w Trokach – Kibiny – koszt od 3 do 6 euro

FAKULTATYWNIE:

• Kolacja REGIONALNA w Wilnie – 15 euro

DODATKOWE UBEZPIECZENIE:

od chorób przewlekłych – 20 zł
od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania nagłego – 25 zł
od kosztów rezygnacji w przypadku zachorowania z powodu chorób przewlekłych – 50 zł

Organizatorem Pielgrzymki jest:
Beskidvision spółka jawna
ul. Kopernika 2, 34 – 300 Żywiec
Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego nr: 1226