Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Grybowie uczcił 100- lecie niepodległości naszej Ojczyzny

Aby uczcić 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości POAK przygotował i poprowadził w środę przed Nowenną III adorację modlitewno-patriotyczną.

Prezes Barbara Machaczek opracowała scenariusz, na który złożyły się modlitwy dziękczyno – błagalne w intencji naszej Ojczyzny oraz część typowo patriotyczna. POAK przygotował również prezentację ukazującą losy Polaków w czasie 123-letniej niewoli oraz świętych i błogosławionych tego okresu. Całość uświetnił zespół młodzieżowy ,,Synkopa”, który wykonał przepiękne pieśni religijno- patriotyczne pod kierunkiem Pana Mariana Bergańskiego, nauczyciela muzyki w Szkole Podstawowej w Siołkowej.

Po adoracji i nowennie odbyła się Msza święta, w liturgię której włączyli się nasi przedstawiciele. Andrzej Tymbarski przeczytał czytankę, a Małgorzata Motyka modlitwę wiernych w intencji Ojczyzny. Był to przepiękny czas dany nam przez Boga, by chwilę podumać i zastanowić się nad losami naszej ukochanej Ojczyzny oraz patriotyzmem i bohaterstwem naszych przodków.

11 listopada, jak co roku, przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej włączyli się w uroczyste obchody tego święta. Z nadania Księdza Prałata Proboszcza opiekujemy się sztandarem bazylikowym. Braliśmy udział w uroczystej Mszy św., a następnie przemaszerowaliśmy pod Pomnik Ofiar I i II wojny światowej znajdujący się w parku miejskim, gdzie włodarze i mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele różnych instytucji z naszego terenu złożyli wiązanki kwiatów.

Ksiądz Prałat Proboszcz Ryszard Sorota, nasz Asystent kościelny, podsumowując uroczystości związane ze 100- leciem odzyskania niepodległości odbywające się w naszym mieście zwrócił uwagę na przygotowaną przez nasz oddział adorację modlitewno-patriotyczną. Stwierdził, że bardzo ważne jest, aby rodzina, Kościół i szkoła zgodnie pielęgnowały miłość do Ojczyzny i przekazywały ją młodemu pokoleniu oraz, że dzieci i młodzież chcą się w takie uroczystości i wydarzenia angażować.

Niech Bóg błogosławi naszej Ojczyźnie i wszystkim jej mieszkańcom.
Na chwałę Bogu i ku pożytkowi bliźniego.

Prezes POAK
Barbara Machaczek