ZAPROSZENIE NA KORONKĘ DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA NA ULICACH MIAST ŚWIATA 28 WRZEŚNIA, GODZ.15.00

Od dziesięciu lat, 28 września o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, czciciele Bożego Miłosierdzia spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miasta, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. Są zaopatrzeni w plakat „Jezu, ufam Tobie”, obrazki i ulotki zapraszające do modlitwy przypadkowych przechodniów.

W tym roku towarzyszą nam intencje:

1. Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521).
  2. Za pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów.
  3. Za naszą Ojczyznę, miasta, nasze rodziny i nas samych.

W  intencjach papieskich na wrzesień:

1. Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

W każdym mieście organizacja modlitwy odbywa się na poziomie lokalnym i jest niezwykle prosta. Wierni organizują się spontanicznie, zapraszają się nawzajem przy pomocy plakatów, e-maili i sms-ów , ogłoszenia w lokalnej prasie i portale społecznościowe w internecie. Przez ogłoszenia parafialne; wystarczy ogłosić w kościołach, że tego dnia zachęcamy do wspólnej kilkunastominutowej modlitwy na skrzyżowaniach ulic i placach. Każdy może się przyłączyć. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i łącząc się duchowo z innymi odmówić samotnie lub w grupie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Celem akcji jest szerzenie Orędzia o Bożym Miłosierdziu: wspólna modlitwa o Miłosierdzie dla nas i całego świata, rozpowszechnianie Koronki do Miłosierdzia Bożego jako modlitwy, którą można odmawiać wszędzie, także na ulicy. Może właśnie ten kwadrans wspólnego wołania  w Godzinie Miłosierdzia do Boga Przedwiecznego roznieci  iskry wiary, nadziei i miłości w letnich ludzkich sercach! Zapraszamy do włączenia się w tę inicjatywę; będziemy się wspólnie modlić o tej samej godzinie, tego samego dnia.

Zespół Iskra jako koordynator modlitwy na całym świecie prosi o potwierdzenie chęci uczestnictwa w tej modlitwie – przesyłając e-mail na adres: iskra111@onet.eu

Ważne! Organizatorzy w danym mieście powinni wcześniej  powiadomić odpowiednie organy publiczne o planowanej akcji.