Członkowie Akcji Katolickiej w szeregach Parafialnych Zespołów Synodalnych

Wielu członków Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej zostało zaproszonych przez swoich duszpasterzy do  udziału w pracach Parafialnych Zespołów Synodalnych. Pierwsze spotkanie członków Komisji Przygotowawczych V Synodu Diecezji Tarnowskiej z  zespołami odbyło się w sobotę, 7 kwietnia, w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia. Zespoły z Powiśla Dąbrowskiego takie spotkanie miały w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Pośród nich byli członkowie POAK z Nieczajnej, którzy w stu procentach znaleźli się w szeregach Zespołu Synodalnego. Spotkanie poprowadził ks. dr hab. Andrzej Michalik, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Całe spotkanie podzielone zostało na trzy części. Pierwszą była konferencja ascetyczna pt. „Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy”. W drugiej części wszyscy adorowali Najświętszy Sakrament. Natomiast w trzeciej zostały przekazane niezbędne informacje o zasadach prac Parafialnych Zespołów Synodalnych.

Irena Klich
Sekretarz POAK Nieczajna