DEKANALNE SPOTKANIE OPŁATKOWE AKCJI KATOLICKIEJ

W kończącym się właśnie okresie Bożego Narodzenia, w sobotę 27 stycznia 2018 r. członkowie stowarzyszenia Akcji Katolickiej Dekanatu Wojnicz spotkali się na tradycyjnym opłatku w Parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Bogumiłowicach.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16-tej Mszą św., sprawowaną w intencji członków AK i ich rodzin. Przybyłych gości serdecznie powitał Ks. Proboszcz Marek Szczerba. Eucharystii przewodniczył Asystent Diecezjalny Stowarzyszenia, Ks. dr Jan Bartoszek, wraz z Asystentem Dekanalnym, ks. Romanem Miareckim i Ks. Proboszczem. Przy ołtarzu posługiwali również: wicedziekan ks. kan. Marian Urbański, ks. Jakub Rozum, ks. Jerzy Marszałek oraz ks. Marcin Kołek. Oprawę liturgiczną przygotowali członkowie POAK: P. Boryczka, T. Oćwieja, J. Liszka.

Głoszący homilię Asystent Diecezjalny,  postawiał  m.in. pytanie „ Kim jest dla mnie Kościół” i odpowiadał „Kościół to Matka, którą powinniśmy kochać, szanować oraz wspierać”. Podkreślał przy tym, jak ważne jest to zadanie szczególnie dla nas, członków Akcji Katolickiej. Apelował też, by być czytelnym członkiem wspólnoty parafialnej i żyć w prawdzie.

Drugą część spotkania rozpoczęła Prezes POAK w Bogumiłowicach, witając przybyłych kapłanów oraz delegacje POAK z Grabna, Olszyn, Łętowic, Wielkiej Wsi, Wierzchosławic i Wojnicza. Następnie ks. Jan Bartoszek pobłogosławił opłatki i wspólnie z panią Prezes złożyli przybyłym gościom życzenia, łamiąc się z obecnymi opłatkiem.

Po spożyciu posiłku głos zabrał Asystent Diecezjalny, przekazując szereg informacji dotyczących bieżącej i planowanej działalności na 2018 rok. Dzielił się radością ze sporego zainteresowania wykładami Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II, zwłaszcza w Tarnowie, i zachęcał do uczestnictwa w nich.

Dalsza część upływającego w miłej atmosferze spotkania, to wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Tomasza Oćwieja, członka POAK z Bogumiłowic, i jego przyjaciela Grzegorza Gawełek. Pamiątką spotkania opłatkowego pozostanie specjalnie przygotowany na tę okazję ”Śpiewnik kolęd”.

Krystyna Wojtas