Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Tarnowskiej Tarnów, 30 września 2017r.

Diecezja tarnowska organizuje co dwa lata Diecezjalne Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Jest to okazja do spotkania się liderów oraz przedstawicieli kilkudziesięciu istniejących w diecezji organizacji katolickich, do pogłębienia braterskiej więzi i komunii z Kościołem, także tym hierarchicznym, oraz do refleksji nad aktualnymi problemami, którymi żyje Kościół. W obecnym roku wiodącym tematem naszego Forum będą zagadnienia synodalne związane z zapowiedzianym zwołaniem V Synodu Diecezji Tarnowskiej, któremu towarzyszyć będzie hasło: „Kościół na wzór Chrystusa”.

Forum gromadzi ok. 700 osób świeckich z całej diecezji, którym towarzyszą również duszpasterze.

W organizację Forum włączyło się tradycyjnie Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Patronat medialny objęli: Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz Tarnowska edycja Gościa Niedzielnego.

Udział w Forum tylko za zaproszeniem, które można uzyskać w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie do 22 września.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab