Pielgrzymka Akcji Katolickiej z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej. KRAKÓW – ŁAGIEWNIKI. 29 lipca 2017 r.

Do Krakowa większość z nas jeździ dość często, jednak możliwość zwiedzenia Wawelu, Katedry Wawelskiej, Muzeum figur woskowych nie trafia się na co dzień. Zaczerpnięcie z samego Źródła Miłosierdzia w Sanktuarium w Łagiewnikach to Łaska, która była nam dana w dniu 29  lipca 2017 r.

Radośni, rozpoczęliśmy naszą pielgrzymkę od powiedzenia sobie nawzajem „dobrze, że jesteś”. Organizator wyjazdu, brat Janusz Górecki powitał wszystkich serdecznie, przekazał błogosławieństwo i wyrazy życzliwości od wielu osób.

Autokar prowadzony przez brata Stanisława wyruszył w drogę, bezpiecznie dotarliśmy do Krakowa.

W sercu  Królewskiego Miasta Kraków zwiedziliśmy Wawel,  mogliśmy odetchnąć atmosferą minionych wieków, a także pokłonić się przed grobem Pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. W Katedrze Wawelskiej każdy miał chwilę na indywidualną modlitwę i zadumę. Radosna atmosfera Rynku Krakowskiego udzieliła nam się na chwilę przed wejściem do Muzeum Figur Woskowych. Dodatkową atrakcją była obserwacja ostatnich przygotowań do startu TOUR DE POLOGNE. Zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych to dla każdego indywidualne, ale na pewno zarówno duchowe jak i artystyczne przeżycie. Jak żywi stanęli przed nami Papieże Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek), Kardynał Wyszyński, Siostra Faustyna, Para Prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy, Królowa Elżbieta II, ale również sportowcy, politycy itp. Każdy miał możliwość stanąć „twarzą w twarz” z postacią, z którą na ogół widzimy tylko w telewizji lub podczas wielkich zgromadzeń, i zrobić sobie zdjęcie  z wybranymi postaciami.

Przejazd do Łagiewnik nastroił nas do zanurzenia się w Bożym Miłosierdziu poprzez pieśni i modlitwę. Na rozpoczęcie, wzięliśmy udział w Mszy Św. w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, sprawowanej również w naszej intencji.  Msza miała piękną podniosła oprawę, była bowiem sprawowana w ramach zakończenia Rekolekcji Odnowy w Duchu Świętym i Oazy Rodzin. Po Mszy Świętej mogliśmy zwiedzić Centrum, które tak wspaniale się rozbudowuje. W Kaplicy Miłosierdzia Bożego uczestniczyliśmy w niepowtarzalnej Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15. Później otrzymaliśmy obrazek z relikwiami św. Siostry Faustyny. Następnie Siostra Diana ciekawie i bardzo osobiście opowiedziała nam o Sanktuarium, o Św. Siostrze Faustynie, o swoim powołaniu i pracy. Na zakończenie Siostra  Diana towarzyszyła organizatorowi bratu Januszowi Góreckiemu we wręczeniu pięknych obrazków Pana Jezusa Miłosiernego.

W drodze powrotnej mogliśmy się cieszyć gościnnością współorganizatora, Pana Krystiana Zielińskiego. Dziękuję z całego serca za dar pielgrzymowania.

Do zobaczenia na następnym pielgrzymim szlaku.

Bożena  Korus
Parafia Św. Maksymiliana Kolbego