20 lat pielgrzymowania ze Szczepanowic do Tuchowskiej Pani

1 lipca 2017 roku  rozpoczął się Wielki Odpust Tuchowski.  Na poniedziałek 3 lipca na 18.30 została zaproszona  Akcja  Katolicka Diecezji Tarnowskiej. Z  wielu parafii naszej diecezji do Matki Bożej Tuchowskiej pielgrzymowali  przedstawiciele Akcji Katolickiej.

Ze Szczepanowic  już po raz 20 wyruszyła piesza pielgrzymka do Sanktuarium w Tuchowie zorganizowana przez  POAK. Pielgrzymował z  nami Asystent Ksiądz Władysław Kiełb, który przewodniczył grupie 60 osób. O bezpieczeństwo dbała Ochotnicza Straż Pożarna ze Szczepanowic.  We  Mszy Świętej uczestniczyliśmy  z pocztem sztandarowym AK.

Dziękujemy wszystkim za  udział w tej pielgrzymce, że mimo trudu pieszego  pielgrzymowania  od lat idziemy  do Maryi, którą kochamy i którą chcemy naśladować, a przez nią jeszcze bardziej poznać Jezusa. Piesza pielgrzymka  to nie  tylko marsz, ale także przede wszystkim modlitwa: różańcowa, koronką do  Bożego  Miłosierdzia, czy  uwielbienie Matki Bożej poprzez śpiew pieśni Maryjnych.  „Maryjo pomóż  nam odważnie głosić Ewangelię” codziennym naszym życiem.

Robert Rybak