Droga Krzyżowa w Woli Kroguleckiej

„Mój Mistrzu, przede mną droga, którą przebyć muszę tak, jak Ty.
Mój Mistrzu, wokoło ludzie, Których kochać trzeba, tak jak Ty”.

9 marca, w parafii Barcice odbyła „Droga Krzyżowa bliżej nieba”, zorganizowana przez Akcję Katolicką. Droga Krzyżowa rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 9:00 w naszym kościele parafialnym, a zakończyła przy krzyżu na Woli Kroguleckiej.
Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył i wygłosił słowo Boże ks. proboszcz Andrzej Kędryna.
Podczas homilii kaznodzieja powiedział;” Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii daje nam za wzór Celnika. Skrusz Panie moje zatwardziałe serce. Niech dzisiejszy dzień będzie oddany z miłości Panu Bogu”. Liturgię ubogaciła pięknym śpiewem schola parafialna.
Po Eucharystii wspólnie z księdzem Marcinem wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową. Malowniczy szlak pośród naszych lasów i gór, piękna pogoda, a przede wszystkim pragnienie modlitwy i wiara w zbawczą Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa przyciągnęła wielu do pokonania tej niecodziennej drogi w cieniu Krzyża. W otoczeniu Krzyża modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego i śpiewaliśmy pieśni.
Gdyby nie Twój Krzyż Chryste nie byłoby nas tu dzisiaj.

Anna Jakubowska