Msza święta Członków DIAK Diecezji Tarnowskiej za Ojczyznę – 8 lutego 2024

8 lutego w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie członkowie Akcji Katolickiej wspólnie z  mieszkańcami Tarnowa kolejny raz modlili się w intencji  naszej Ojczyzny. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr hab. Jan Bartoszek.

,,Wielkości każdego Polaka i wszystkich Polaków nie tworzy tylko bogactwo, dobra materialne, postęp cywilizacyjny, ale również kultura, którą promują nauczyciele i rodzice, która jest kształtowana przez właściwą edukację. W tym kształceniu trzeba uwzględnić zarówno zdobycze wiedzy, jak i etykę. Już czas zacząć mówić o uczciwych i nieuczciwych, aby w ten sposób rozróżniać godnych i niegodnych naszego zaufania. Trzeba umieć rozpoznać osoby prawdomówne i kłamców, cenić tych, którzy szanują kulturę narodu chrześcijańskiego, którzy cenią wolność i demokrację. Trzeba mieć odwagę odsunięcia od władzy krętaczy, manipulatorów i egoistów, którzy nie rozumieją, co to znaczy dobro społeczne co to znaczy służba społeczna”- powiedział  asystent kościelny Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej.

Po Mszy Świętej zgromadzeni odmówili tajemnice światła różańca świętego w intencji Ojczyzny. Wspólna modlitwa zakończyła się odśpiewaniem „Apelu Jasnogórskiego” i udzieleniem błogosławieństwa.

Na kolejną  Mszę świętą za Ojczyznę zapraszamy się 14 marca.

Anna Jakubowska
Sekretarz DIAK