Opłatek dekanalny AK i Caritasu dekanatu Grybów

Mszą św. w kościele pw. Narodzenia NMP w Krużlowej, celebrowaną prze 6 księży rozpoczęło się spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej i Caritasu Dekanatu Grybów. Miało ono miejsce 21 stycznia 2024 r, a wzięli w nim udział członkowie POAK w Krużlowej oraz reprezentanci sąsiednich parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej i Caritasu wraz ze swoimi duszpasterzami z: Grybowa, Białej Niżnej, Gródka, Ptaszkowej, Polnej, Stróż ok. 70 osób.
Słowo Boże wygłosił mam Ks. Dawid Włodarczyk – Dyrektor Zakładu Leczniczego – Caritas w Grybowie nawiązując do pracy ludzi świeckich w Stowarzyszeniach Kościelnych.
Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się do miejscowego Domu Weselnego, aby uczestniczyć w drugiej części spotkania gdzie na przybyłych gości czekała młodzież z ZSP w Krużlowej ze swoim występem pt. „Usiądźmy razem”. Po skończonym przedstawieniu wszyscy udali się na poczęstunek.
Najsympatyczniejszym, stałym i oczekiwanym elementem tych spotkań jest wspólne kolędowanie, a w szczególności śpiewanie mniej znanych, czy już prawie zapomnianych dawnych polskich kolęd i regionalnych pastorałek przy udziale parafialnego zespołu muzycznego .

Prezes POAK
Elżbieta Obrzut